Община Варна - култура и изкуство
Раздел:
Текст:
 
Анонси

"И грейна нашата елха"

Рождественски салон на изкуствата 2017

Безплатен концерт за деца и родители в чест на Деня на будителите в Градската галерия

Предстои спектакълът на Варненска детско-юношеска опера "Пук. Лили на морското дъно"

Голямото завръщане на Найджъл Кенеди във Варна

Трети национален конкурс за кратък разказ "Атанас Липчев"

XVII Международен фестивал "Златният делфин" - програма

От 1 до 7 октомври 2017 г. Варна ще бъде домакин на 17-тото издание на Международен куклен фестивал "Златният делфин"

Във Варна гостува Международното биенале на стъклото

Концерт на рок група 'Хадес'


 
 
Културен календар


XVII Международен фестивал "Златният делфин" - програма

1-7 октомври 2017г.

1  октомври,  неделя

11.00 ч. – Официално  откриване – сцена ДКТ – Варна

20.00 ч. – „СЕМЕЙСТВО    ЗАМЗА” (50, ) **
Театрална работилница „СФУМАТО” – София;  сцена ДКТ – Варна

21.30 ч. – „СТРАХ” (60,) **
Държавен куклен театър – Стара Загора; Драматичен театър – Варна,  
Основна сцена


2  октомври,  понеделник

11.30 ч. – „МЕЧО  ПУХ” (70,) *
Държавен куклен театър – Варна; сцена ДКТ – Варна

15.00 ч. – „ЛЮБОПИТНОТО  СЛОНЧЕ” (60,) *
Куклен театър – Жилина, Словакия; Драматичен театър – Варна,
сцена „Филиал”

18.00 ч. – „ТАНЦУВАЩИ  МАРИОНЕТКИ”(45,) *
Павел Вангели марионетен театър – Прага, Чехия; сцена ДКТ – Варна

20.00 ч. – „ДАМА  ПИКА” (100,) **
Държавен куклен театър – Пловдив; Драматичен театър – Варна, 
Основна сцена


3  октомври,  вторник

11.30 ч. – „ПАЛЕЧКА” (45,) *
Държавен куклен театър „Георги  Митев” – Ямбол; сцена ДКТ – Варна

16.00 ч. – СЕДЕМТЕ  КОЗЛЕТА” (45,) *
Театро Лос Клавелес – Мурсия, Испания; Градска художествена галерия
                                         „Б. Георгиев”

18.00 ч. – „АМА ЧЕ КРОКОДИЛ!” (45,) *
Държавен куклен театър – Пловдив; сцена ДКТ – Варна


4  октомври,  сряда

 
11.00 ч. – „ПРИНЦЕСА  КВАК” (50,) *
Държавен куклен театър – Бургас; сцена ДКТ – Варна

16.00 ч. – „ТЯ  ТРЯБВАШЕ  ДА  КАЖЕ  „НЕ”!  (45,) **
Донт паник тиътър – Триполи, Гърция; Градска художествена галерия
                                                                                                      „Б. Георгиев”

20.00 ч. – „ОРФЕЙ” (60,) **
Държавен куклен театър – Варна;  сцена ДКТ – Варна


5  октомври,  четвъртък

11.00 ч. – „ОГНИВОТО” (55,) *
Държавен куклен театър – Сливен; сцена ДКТ – Варна

15.00 ч. – „СТАРЕЦЪТ  И  КУЧЕТО” (60,) ***
Шу Минг тиътър – Тайван; Градска художествена галерия „Б. Георгиев”

18.00 ч. – „ЦИРКЪТ  НА  МАРИО&НЕТКИТЕ” (55,) *
Малък театър „Душко Радович” – Белград, Сърбия; сцена ДКТ – Варна

20.00 ч. – „АВЕНЮ  Q” (120,) **
Столичен куклен театър – София; Драматичен театър – Варна,
Сцена „Филиал”

6  октомври,  петък

14.00 ч. – „ХУАН  ДАРИЕН – МОМЧЕТО  ТИГЪР” (55,) *
Столичен куклен театър – София; сцена ДКТ – Варна

17.30 ч. – „ХИЛЯДА  ДУЗИНИ”(45,) **
Плата къмпани – Прага, Чехия; сцена ДКТ – Варна

21.00 ч. – Закриване на фестивала – сцена ДКТ – Варна


7  октомври,  събота

11:00 ч. -  Уъркшоп „Театър на обектите” *** -  ръководител  Боян Иванов


* - спектакъл за деца
** - спектакъл за възрастни
***   - паралелна програма





Created and Powered by Stalker Project - Studio IDA